close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

 

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_20181128_pogadanka_IMG-20181128-WA0003.jpgW dniu 28 listopada w Sali edukacyjnej Ognik w Komendzie Powiatowej PSP w Jaworze odbyły się pierwsze zajęcia zorganizowane we współpracy z Muzeum Regionalnym w Jaworze i Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

 

W zajęciach uczestniczyło 19 dzieci z Przedszkola nr 4 w Jaworze.

 

W trakcie zajęć w Ogniku strażacy zwrócili uwagę na temat bezpieczeństwa ze szczególnym zwróceniem uwagi na zgłoszenie zdarzenia (numer alarmowy 998 i 112 oraz to jakie informację należy przekazać podczas zgłoszenia), a także podstawy pierwszej pomocy.

 

Dodatkowo w ramach kampania „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” zwrócono uwagę dzieci na sezonowe zagrożenie jakim jest „czad – cichy zabójca” oraz stosowanie czujek.

W drugiej części, przeprowadzonej w jaworskim muzeum, uczestnicy dowiedzieli się o systemach bezpieczeństwa w samochodach Mercedes.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki ufundowane przez Mercedes-Benz Manufacturing Poland. Wspólne warsztaty będą kontynuowane w kolejnych miesiącach.

 

 

 

st. kpt. Łukasz Starowicz

 

 Warszaty z Muzeum i Mercedesem  Warszaty z Muzeum i Mercedesem  Warszaty z Muzeum i Mercedesem
 Warszaty z Muzeum i Mercedesem  Warszaty z Muzeum i Mercedesem  Warszaty z Muzeum i Mercedesem
More images...

 

 

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.