close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

Ćwiczenia W dniu 17 października na terenie Nadleśnictwa Złotoryja w okolicach miejscowości Wojcieszów odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem „Skopiec 2014”.

W ćwiczeniach tych uczestniczyły zastępy ratownicze z terenu trzech sąsiadujących ze sobą powiatów: jeleniogórskiego, złotoryjskiego oraz jaworskiego. Ćwiczenia miały na celu doskonalenie współpracy zastępów z jednostek ochrony przeciwpożarowej i jednostek współdziałających podczas pożaru lasu, sprawdzenie wojewódzkiego planu ratowniczego, a także planów ratowniczych poszczególnych powiatów. Ćwiczenia poprzedzone zostały inspekcją wszystkich biorących w nich udział zastępów. Zastępy z jaworskich jednostek zebrały się w okolicach boiska sportowego w Mysłowie skąd alarmowo udały się do Wojcieszowa. Zgodnie z przyjętym scenariuszem podczas prac leśnych doszło do powstania pożaru, który swoim zasięgiem objął 30 ha lasu. Teren działań został podzielone na 4 odcinki. Głównym zadaniem jaworskich strażaków było zbudowanie magistrali wodnej o długości 2500 m przy różnicy terenu wynoszącej 170 m. W ćwiczeniach z terenu powiatu jaworskiego uczestniczyły jednostki: 4 zastępy z JRG Jawor, OSP Mściwojów, OSP Marcinowice, OSP Granowice, OSP Jawor, OSP Sady Dolne, OSP Paszowice, OSP Wądroże Wielkie, OSP Kaczorów oraz OSP Stare Rochowice.

 Ćwiczenia  Ćwiczenia  Ćwiczenia
 Ćwiczenia  Ćwiczenia  Ćwiczenia
More images...

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.