close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

Pożegnanie ze służbąW dniu 31.07.2013 r. odbyła się uroczysta zmiana służby, która zarazem była ostatnią dla asp. sztab. Ireneusza Cybulskiego. Po przesłużeniu w strażackim mundurze wielu lat przeszedł on na zasłużoną emeryturę.

Asp. sztab. Ireneusz Cybulski pełnił służbę na stanowisku Dowódcy Zmiany II. W 2010 r. podczas obchodów 65-lecia utworzenia zawodowych struktur pożarniczych na ziemi jaworskiej pełnił funkcję sztandarowego w poczcie sztandarowym Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Jaworze. Reprezentował tut. komendę w rozgrywkach piłki siatkowej. Podczas uroczystej zmiany służby podziękowania i życzenia żegnającemu się ze strażackim mundurem asp. sztab. Ireneuszowi Cybulskiemu złożył Komendant Powiatowy PSP w Jaworze wraz z zastępcą oraz koleżanki i koledzy. Zakończenie służby w Państwowej Straży Pożarnej oznajmił dźwięk dzwonu wybijającego każdego dnia zmianę służby oraz syreny samochodów ratowniczych. Uroczysta zmiana służby, jaka odbyła się tego dnia była również okazją do złożenia podziękowań za dotychczasową służbę st. ogn. Markowi Spurkowi, który z końcem miesiąca sierpnia po blisko 30 latach również żegna się ze strażackim mundurem przechodząc na emeryturę. I tym razem nie obyło się bez życzeń i ciepłych słów skierowanych do kończącego służbę w szeregach Państwowej Straży Pożarnej Strażaka, który z rąk Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze bryg. Macieja Płóciennika otrzymał pamiątkowy, stylizowany topór strażacki. Podobny upominek trafił oczywiście do rąk asp. sztab. Ireneusza Cybulskiego a został on wręczony uroczyście podczas tegorocznej akademii z okazji Dnia Strażaka. Każdorazowe odejście ze służby doświadczonych strażaków bez wątpienia wpływa na konieczność wprowadzenia zmian i dostosowania struktury komendy do niezachwianej realizacji nałożonych zadań. Jako, że służba strażacka nie znosi próżni, w związku z przejściem na emeryturę jednego z dowódców zmian, z dniem 01.08.2013 r. na stanowisko Dowódcy Zmiany II został mianowany mł. asp. Marek Myjak.

 Pożegnanie ze służbą  Pożegnanie ze służbą  Pożegnanie ze służbą
 Pożegnanie ze służbą  Pożegnanie ze służbą  Pożegnanie ze służbą
More images...

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.