close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

Ćwiczenia powiatoweW dniu 19 października 2013 r. na terenie zakładu produkcyjnego IS Polska Sp. z o.o. zlokalizowanego w Jaworze przy ul. Wrocławskiej przeprowadzone zostały ćwiczenia powiatowe pod kryptonimem „IS Polska 2013”.

Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie Powiatowego Planu Ratowniczego oraz doskonalenie umiejętności praktycznych podczas gaszenia pożarów na terenie zakładów produkcyjnych. Zgodnie ze scenariuszem ćwiczeń w jednym z budynków doszło do wybuchu, którego konsekwencją było powstanie pożaru. Duże zadymienie odcięło drogę ucieczki pracownikom przebywającym we wnętrzu hali magazynowej. Strażacy poza prowadzeniem działań gaśniczych i ewakuacją osób poszkodowanych doskonali umiejętności związane z kwalifikowaną pierwszą pomocą medyczną oraz organizacją zaopatrzenia wodnego z wykorzystaniem przeciwpożarowego zbiornika wody zlokalizowanego na terenie zakładu. Scenariusz ćwiczeń zakładał również epizod związany ze zderzeniem udającego się do akcji samochodu pożarniczego z busem przewożącym młodzież szkolną. Pomoc osobom poszkodowanym udzielali zarówno strażacy, jaki i ratownicy z zespołów ratownictwa medycznego. O bezpieczeństwo ratowników i pozorantów w obrębie ul. Wrocławskiej zadbali jaworscy Policjanci. W ćwiczeniach brali udział strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Jaworze oraz z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z Męcinki, Mściwojowa, Marcinowic, Paszowic, Wądroża Wielkiego i Sadów Dolnych oraz druhowie z jednostki OSP Jawor.

Radio Plus

 Ćwiczenia powiatowe  Ćwiczenia powiatowe  Ćwiczenia powiatowe
 Ćwiczenia powiatowe  Ćwiczenia powiatowe  Ćwiczenia powiatowe
More images...

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.