close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

Szkolenie podstawowe OSPW Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej zakończyło się szkolenie podstawowe jednoetapowe strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych.

W zajęciach, które realizowane były w dniach od 26 marca do 28 czerwca br. uczestniczyli druhowie z jednostek OSP z terenu powiatu jaworskiego. Całe szkolenie podzielone zostało na dwie części: teoretyczną oraz praktyczną, podczas których druhowie byli zapoznawani z wszystkimi zagadnieniami tematycznymi przedmiotowego kursu. Jednym z ważniejszych elementów był test w komorze dymowej przeprowadzony w Komendzie Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu. Celem szkolenia było przygotowanie strażaków ratowników OSP do sprawnego i bezpiecznego wykonywania zadań ratowniczo-gaśniczych, w tym nabycie umiejętności do wykonywania podstawowych czynności w ramach zastępu, podczas rzeczywistych akcji. Ze zgłoszonych 38 druhów szkolenie z pozytywnym wynikiem egzaminu końcowego ukończyło 30 druhów.

Zdjęcia dzięki uprzejmości OSP Jawor

 Szkolenie podstawowe OSP  Szkolenie podstawowe OSP  Szkolenie podstawowe OSP
 Szkolenie podstawowe OSP  Szkolenie podstawowe OSP  Szkolenie podstawowe OSP
More images...

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.