close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

W związku z pojawiającymi się zdarzeniami dotyczącymi nie przestrzegania przepisów przeciwpożarowych w zakresie usuwania zanieczyszczeń z przewodów dymowych i spalinowych, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze informuje, że zgodnie z

§ 34. 1. rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 07 czerwca 2010 roku w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz.U. Nr 109 poz. 719 z 2010 r.) w obiektach, w których odbywa się proces spalania paliwa stałego, ciekłego lub gazowego, usuwa się zanieczyszczenia z przewodów dymowych i spalinowych:

1)od palenisk zakładów zbiorowego żywienia i usług gastronomicznych - co najmniej raz w miesiącu, jeżeli przepisy miejscowe nie stanowią inaczej;

2)od palenisk opalanych paliwem stałym niewymienionych w pkt. 1 - co najmniej trzy razy w roku;

3)od palenisk opalanych paliwem płynnym i gazowym niewymienionych w pkt. 1 - co najmniej raz na 6 miesięcy.

2. W obiektach, o których mowa w ust. 1, usuwa się zanieczyszczenia z przewodów wentylacyjnych co najmniej raz w roku, jeżeli większa częstotliwość nie wynika z warunków użytkowych. Osoby, które nie podporządkują się ww przepisom zgodnie Art. 82. § 2 ust. 7 Kodeksu wykroczeń (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 618) będą podlegały karze aresztu, grzywny albo karze nagan.

 

 

 

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.