close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/stories/20121026_cwiczMysliborz/DSC_7220.JPG'
There was a problem loading image 'images/stories/20121026_cwiczMysliborz/DSC_7220.JPG'

Ćwiczenia powiatowe W dniu 26.10.2012 r. na terenie jednego z obiektów Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych w Myśliborzu przeprowadzone zostały ćwiczenia powiatowe pn. „Schronisko 2012".

Głównym ich założeniem było doskonalenie prowadzenia działań ratowniczych w charakterystycznych warunkach związanych z koniecznością ewakuowania zagrożonych osób przebywających w obiekcie przy ograniczonej przestrzeni wokół obiektu oraz utrudnionym zaopatrzeniu wodnym. Strażacy poza prowadzeniem ewakuacji przy pomocy podnośnika hydraulicznego oraz drabin przystawnych doskonalili zasady taktyki działań gaśniczych wewnątrz budynku w warunkach intensywnego zadymienia, organizację zaopatrzenia w wodę zarówno ze zbiornika znajdującego się na terenie obiektu, jak również poprzez wykonanie punktu czerpania wody na zlokalizowanym w sąsiedztwie cieku wodnym. W ramach ćwiczeń doskonalone były również działania w zakresie ratownictwa medycznego. Pomocy poszkodowanym udzielali zarówno strażacy, jak i współdziałający zespół ratownictwa medycznego. W ramach ćwiczeń zrealizowano również aspekt związany z koniecznością ewakuacji zwierząt. W ćwiczeniach udział brały zastępy i strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Komendy Powiatowej PSP w Jaworze wraz z dowództwem i strażakami z Wydziału Operacyjno - Kontrolno - Rozpoznawczego oraz z Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego z Granowic, Marcinowic, Męcinki, Mściwojowa oraz Paszowic.

mt_gallery: Ćwiczenia powiatowe

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.