close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

VI Bieg StrażackiW tegorocznej edycji VI Biegu Strażackiego im. Adriana Kotkowskiego, który odbył się w ramach XIX Półmaratonu Jaworskiego o Puchar Burmistrza Jawora, wzięło udział rekordowa liczba 64 funkcjonariuszy PSP. Byli oni częścią ogólnej liczby 229 zawodników, którzy mieli możliwość zmierzenia się nie tylko z wyjątkowo trudną trasą ale również niesprzyjającymi warunkami pogodowymi.

W tym dniu ze względu na wzmożone opady deszczu trasa półmaratonu została zmieniona na kilka chwil przed startem ze względu na wystąpienie rzeki z koryta w miejscowości Myślibórz. Z tego powodu dystans biegu został wydłużony do 21,860 m.
Funkcjonariusze PSP reprezentowali prawie wszystkie Komendy Wojewódzkie PSP w kraju. Dzięki wpisaniu Biegu Strażackiego do „Centralnego Kalendarza Imprez Sportowych Państwowej Straży Pożarnej na rok 2013" jego ranga w środowisku sportowym strażaków wzrasta z każdym rokiem. Ponadto jest on jednym z pięciu biegów w Polsce zaliczanych do ogólnej klasyfikacji „Pucharu Polski w Biegach o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej - 2013 r." Idea zorganizowania biegu pozostaje taka sama: zachowanie pamięci o tragicznie zmarłym funkcjonariuszu KP PSP w Jaworze - Adrianie Kotkowskim. Podobnie jak w latach ubiegłych funkcjonariusze PSP zdominowali klasyfikację generalną Półmaratonu Jaworskiego. Jako pierwszy linię mety minął Damian Pieterczyk (KP PSP Kętrzyn/SKLEPBIEGOWY.COM) przed Dariuszem Szramą (KP PSP Oborniki) oraz Markiem Książkiem (KP PSP Otwock). Należy dodać, że czwartym zawodnikiem, który najszybciej pokonał trasę był również strażak z KM PSP Jelenia Góra - Maciej Dawidziuk.
Bieg Strażacki im. Adriana Kotkowskiego klasyfikowany był w kategorii generalnej kobiet oraz trzech kategoriach wiekowych mężczyzn. Klasyfikację kobiet wygrała Ilona Cytawa (KP PSP Wołów) przed Barbarą Babuśką (KW PSP Wrocław) oraz Ewą Łabuz (KW PSP Wrocław. W kategorii wiekowej mężczyzn do 29 lat zwyciężył Damian Pieterczyk (KP PSP Kętrzyn/SKLEPBIEGOWY.COM) przed Łukaszem Zagawa (KP PSP Łowicz) oraz Zbigniewem Kujawa (KW PSP Toruń). W kategorii wiekowej mężczyzn 30 - 39 lat najlepszy okazał się Dariusz Szrama (KP PSP Oborniki), drugi był Marek Książek (KP PSP Otwock) a trzeci Maciej Dawidziuk (KM PSP Jelenia Góra). Natomiast w kategorii wiekowej mężczyzn powyżej 40 lat równych sobie nie miał Leszek Stelwach (KP PSP Pisz), który ukończył bieg przed Janem Kamińskim (JRG nr5 - KM PSP Łódź) i Jarosławem Latuszkiem (KP PSP Gawrolin).
Komendę Powiatową PSP w Jaworze godnie reprezentowali Łukasz Fuławka (w kategorii 30 - 39), Dariusz Serafin (w kategorii 30 - 39 lat) oraz debiutant na trasach biegowych Mateusz Bober (w kategorii do 29 lat). Zwycięzcom oraz wszystkim strażakom uczestniczącym w biegu nagrody oraz okolicznościowe upominki wręczyli Komendant Powiatowy PSP w Jaworze bryg. Maciej Płóciennik, zastępca dowódcy JRG w Jaworze kpt. Tomasz Kita, Andrzej Kotkowski - ojciec Adrian Kotkowskiego oraz Grażyna Hyżyńska - prezes HYŻYŃSKI Sp. z o.o. Komendant Powiatowy podziękował serdecznie za udział w biegu wszystkim zawodnikom oraz zaprosił ich na kolejną edycję w przyszłym roku. Wyraził także słowa uznania za bardzo dobrą współpracę pomiędzy członkami jaworskiego TKKF „Jaworzanie" a funkcjonariuszami KP PSP w Jaworze przy przygotowaniu Półmaratonu Jaworskiego oraz Biegu Strażackiego.
Zorganizowanie biegu nie byłoby możliwe bez olbrzymiego wsparcia i pomocy ze strony Pana Andrzeja Kotkowskiego oraz firmy HYŻYŃSKI Sp. z o.o. PHU w Bolkowie. Ponadto zawody biegowe wspierali:
- P&J J.G Kamieniarstwo Export-Import Józef Gromiec w Rogoźnicy
- GÓRBECH Jeziorski Paweł w Jaworze
- Dom Sprzedaży Wysyłkowej „SKLEP OGNIOWY" w Śremie.
Jak zawsze można było liczyć na wsparcie ze strony funkcjonariuszy z KP PSP w Jaworze, którzy z dużym zaangażowaniem pracowali w sekretariacie zawodów oraz również byli niezastąpieni w trakcie wspierania zawodników na pierwszym punkcie z wodą. Podziękowania należą się także druhom z OSP Jawor za zabezpieczenie trasy oraz wszystkim członkom z TKKF „Jaworzanie" za miłą współpracę z KP PSP w Jaworze podczas organizacji XIX Półmaratonu Jaworskiego oraz Biegu Strażackiego.

 

Klasyfikacje:

 

 VI Bieg Strażacki  VI Bieg Strażacki  VI Bieg Strażacki
 VI Bieg Strażacki  VI Bieg Strażacki  VI Bieg Strażacki
More images...

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.