close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

XXI finał WOŚPPodczas XXI finału jaworscy strażacy po raz kolejny „zagrali" z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tym razem wspólnie z Ratownikami Medycznymi utworzyli specjalny punkt, gdzie każdy miał okazję zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy, jak również zweryfikować swoje umiejętności w zakresie reagowania w obliczu zagrożeń.

St. sekc. Mirosław Walaszczyk oraz st. sekc. Dawid Biadała, na co dzień strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej, skupiali się podczas instruktażu na sposobach postępowania podczas niebezpiecznych sytuacjach jakie można napotkać w życiu codziennym. Zarówno dorośli, jak i dzieci mieli okazję spróbowania swoich sił podczas prowadzenia resuscytacji krążeniowo - oddechowej na fantomach ćwiczebnych. Dodatkowo Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze przekazała na licytację dwie monety okolicznościowe wydane z okazji 20-lecia Państwowej Straży Pożarnej oraz dwa medale, które zostały wybite z okazji nadania Komendzie Powiatowej PSP w Jaworze sztandaru w rocznicę 65-lecia zawodowego pożarnictwa na ziemi jaworskiej. Punktem kulminacyjnym uczestnictwa jaworskich strażaków w XXI finale WOŚP był pokaz działań ratowniczych podczas symulowanego wypadku drogowego w wyniku, którego doszło do uwięzienia dwóch osób we wnętrzu pojazdu. Całą akcję zaprezentowali strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej KP PSP w Jaworze, strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Jawora oraz zespół Jaworskiego Pogotowia Ratunkowego. Pozorację w postaci ucharakteryzowania osób poszkodowanych przygotowali uczniowie szkoły medycznej z Jawora. Wspólne zaangażowanie wielu ludzi pomogło uświetnić obchody XXI finału WOŚP i w dużej mierze przyczyniło się do wsparcia wspaniałej inicjatywy społecznej, która bez wątpienia wpisuje się coraz wyraźniej na kartach historii Polski.

 XXI finał WOŚP  XXI finał WOŚP  XXI finał WOŚP
 XXI finał WOŚP  XXI finał WOŚP  XXI finał WOŚP
More images...

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.