close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

Pożar w JaworzeW dniu 13.04.2013 r. przed godzina 6.00 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Jaworze przyjął zgłoszenie o alarmie wywołanym czujnikiem tlenku węgla w jednym z mieszkań budynku przy ul. Piłsudskiego w Jaworze.

Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej tut. Komendy. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania stwierdzono, że w jednym z pomieszczeń spod podłogi wydobywa się dym. Dokonano sprawdzenia tego miejsca przy pomocy kamery termowizyjnej, która wskazała miejsca podwyższonej temperatury. Przy pomocy piły ratowniczej wycięto część desek podłogowych ujawniając ukryte zarzewia ognia pochodzące z mieszkania na niższej kondygnacji. Ratownicy dokonali sprawdzenia poszczególnych pomieszczeń tego mieszkania. W jednym z nich za piecem kaflowym ujawnione zostało źródło ognia. Podjęte zostały prace rozbiórkowe ścianki działowej po czym przy użyciu prądów wody ugaszono rozprzestrzeniający się pożar.

 Pożar w Jaworze  Pożar w Jaworze  Pożar w Jaworze
 Pożar w Jaworze  Pożar w Jaworze  Pożar w Jaworze

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.