close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

Pomoc medyczna - instruktaż dla młodzieżyW dniu 22 kwietnia br. w sali Młodzieżowego Centrum Karier w Jaworze odbyły się zajęcia w ramach wojewódzkiego programu edukacyjnego pn. „Nasze zdrowie w naszych rękach” dedykowane do młodzieży należącej do jaworskiego hufca OHP.

Do tej inicjatywy przyłączyli się również strażacy z jaworskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej PS{P w Jaworze  kpt. Tomasz Kita oraz mł. ogn. Mirosław Walaszczyk, którzy przeprowadzili instruktaż w zakresie zasad udzielania pierwszej pomocy medycznej. Strażacy omówili zasady dokonywania oceny stanu poszkodowanego oraz podjęcia czynności adekwatnych do stwierdzonych obrażeń. Zwrócono również uwagę na to jakie informacje należy przekazać dyspozytorom z pogotowia ratunkowego bądź straży pożarnej. Po części teoretycznej  jaworska młodzież miała okazję nauczyć się resuscytacji krążeniowo - oddechowej z wykorzystaniem fantoma. Bez wątpienia zakres przekazanej młodzieży wiedzy może w sytuacjach zagrożeń okazać się bezcenny i przyczynić się do skutecznego niesienia pomocy potrzebującym.

 Pomoc medyczna - instruktaż dla młodzieży  Pomoc medyczna - instruktaż dla młodzieży  Pomoc medyczna - instruktaż dla młodzieży
 Pomoc medyczna - instruktaż dla młodzieży  Pomoc medyczna - instruktaż dla młodzieży  

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.