close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

VIII Bieg im. Adriana KotkowskiegoTegoroczna edycja XXI Półmaratonu Jaworskiego o Puchar Burmistrza Jawora oraz VIII Biegu Strażackiego im. Adriana Kotkowskiego zgromadziła na swym starcie rekordową frekwencję 252 zawodników w tym 46 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej.

Bieg Strażacki zaliczany jest wraz z innymi czteroma biegami w kraju do ogólnej klasyfikacji „Pucharu Polski w Biegach o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej – 2015 r.” a także na stałe umieszczony jest w „Centralnym Kalendarzu Imprez Sportowych Państwowej Straży Pożarnej na rok 2015”. Jest on poświęcony jest pamięci tragicznie zmarłemu w wypadku samochodowym Adrianowi Kotkowskiemu – funkcjonariuszowi Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze.

Jak co roku funkcjonariusze PSP zdominowali klasyfikację ogólną Półmaratonu Jaworskiego. Po raz kolejny zwyciężył Damian Pieterczyk (KM PSP Olsztyn) przed Damianem Glapiakiem (KP PSP Wolsztyn) i Maciejem Dawidziukiem (KM PSP Jelenia Góra).

Bieg Strażacki im. Adriana Kotkowskiego klasyfikowany był w kategorii generalnej kobiet oraz trzech kategoriach wiekowych mężczyzn. Klasyfikację kobiet wygrała debiutująca w Jaworze Joanna Cichoń (KP PSP Tarnowskie Góry) przed Iloną Cytawą (KP PSP Wołów) i Barbarą Babuśką (KW PSP Wrocław).

W kategorii wiekowej mężczyzn do 29 lat po raz kolejny równych sobie nie miał Łukasz Świesiulski (KP PSP Gawrolin). Drugi był Kamil Kępka (SGSP Chodel) a trzeci Łukasz Zagawa (KW PSP Łódź).

Damian Pieterczyk (KM PSP Olsztyn) zwyciężył kategorii wiekowej mężczyzn 30 – 39 lat przed Damianem Glapiakiem (KP PSP Wolsztyn) i Maciejem Dawidziukiem (KM PSP Jelenia Góra).

Natomiast w kategorii wiekowej mężczyzn powyżej 40 lat najszybciej bieg ukończył startujący po raz pierwszy na dystansie półmaratonu Andrzej Szpunar (KM PSP Rzeszów). Drugi był Robert Tomków (KM PSP Opole) a trzeci Grzegorz Maciaszek (KW PSP Łódź).

W tegorocznej edycji Biegu Strażackiego im. Adriana Kotkowskiego Komendę Powiatową PSP w Jaworze reprezentował Łukasz Fuławka, któremu udało się zająć 22 miejsce w klasyfikacji ogólnej półmaratonu.

Dekoracja zawodników Biegu Strażackiego odbywała się na Ośrodku Wypoczynkowym „Jawornik” w obecności Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze bryg. Mariusza Sobeckiego, który podziękował uczestnikom biegu za wzięcie udziału w zawodach i zmierzenia się z wymagającą trasą a także pogratulował osiągniętych wyników. Jednocześnie wręczył Andrzejowi Kotkowskiemu oraz Grażynie Hyżyńskiej z firmy Przerób Kamienia Export-Import Grażyna Hyżyński Sp. z o. o. pamiątkowy grawerton jako podziękowanie za wniesiony wkład i zaangażowanie w organizację Biegu Strażackiego.

Wraz z Zastępcą Komendanta Powiatowego nagrody wręczał pan Andrzej Kotkowski – ojciec Adriana Kotkowskiego, Burmistrz Miasta Jawora Emilian Bera, Prezes TKKF „Jaworzanie” oraz ogn. Łukasz Fuławka.

Miłym akcentem było także uhonorowanie dwóch zawodników z Jawora: Jana Wesoła oraz Ryszarda Folca, którzy jako jedyni wzięli udział we wszystkich 21 edycjach Półmaratonu Jaworskiego. Z tej okazji Przewodniczący Komisji Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Jaworze Michał Bander ufundował i wręczył biegaczom okolicznościowe nagrody.

W organizację biegu zaangażowanych było wielu funkcjonariuszy KP PSP w Jaworze. Jak co roku należą się im słowa podziękowania za bezinteresowną pomoc w przeprowadzeniu zawodów. Podziękowania należą się także druhom z OSP Jawor, którzy czuwali nad zabezpieczeniem trasy oraz przygotowaniem całego zaplecza organizacyjnego biegu.

 

Klasyfikacja strażaków – kobiety

Klasyfikacja strażaków – do 29 lat

Klasyfikacja strażaków – od 40 lat

Klasyfikacja strażaków – OPEN

Jawor 2015 - OPEN

 Bieg im. Adriana Kotkowskiego  Bieg im. Adriana Kotkowskiego  Bieg im. Adriana Kotkowskiego
 Bieg im. Adriana Kotkowskiego  Bieg im. Adriana Kotkowskiego  Bieg im. Adriana Kotkowskiego
More images...

Fot. Michał Strzygocki i e-legnickie.pl

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.