close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

Kurs podstawowy OSP - egzaminW Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze zakończyło się kolejne jednoetapowe szkolenie podstawowe strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych.

W zajęciach, które realizowane były w dniach od 26 marca do 6 czerwca br. uczestniczyli druhowie z jednostek OSP z terenu powiatu jaworskiego. Całe szkolenie podzielone zostało na dwie części: teoretyczną oraz praktyczną, podczas których druhowie byli zapoznawani ze wszystkimi zagadnieniami tematycznymi przedmiotowego kursu. Jednym z ważniejszych elementów był test w komorze dymowej przeprowadzony w Komendzie Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu. Celem szkolenia było przygotowanie strażaków ratowników OSP do sprawnego i bezpiecznego wykonywania zadań ratowniczo - gaśniczych, w tym nabycie umiejętności do wykonywania podstawowych czynności w ramach zastępu, podczas akcji. Ze zgłoszonych 36 druhów szkolenie z pozytywnym wynikiem egzaminu końcowego ukończyło 31 druhów. Dodatkowo w ramach kursu przeprowadzono szkolenie w zakresie współpracy z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym (część teoretyczna) oraz w zakresie kierowania ruchem drogowym.

  

 Kurs podstawowy OSP - egzamin  Kurs podstawowy OSP - egzamin  Kurs podstawowy OSP - egzamin
 Kurs podstawowy OSP - egzamin  Kurs podstawowy OSP - egzamin  Kurs podstawowy OSP - egzamin
More images...

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.