close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

Dzień Strażaka 2015W dniu 26.06.2015 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Jaworze odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka.

Wśród gości zaproszonych znaleźli się: Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP we Wrocławiu – nadbrygadier Andrzej Szcześniak, Przewodniczący Rady PowiatuPan Roman Sadowski, Wicestarosta jaworski – Pan Arkadiusz Baranowski, Zastępca Burmistrza Bolkowa - Pan Jacek Machynia, przedstawiciele Miasta Jawora oraz Gminy Męcinka, ratownicy medyczni na czele z Panią Anną Tołyż – Kierowniczką Pogotowia Ratunkowego w Jaworze, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji – mł. insp. Tomasz Grudzień, były Komendant Powiatowy PSP w Jaworze – bryg. w st. spocz. Jan Serafin, były zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze – bryg. w st. spocz. Piotr Kuchnio oraz były Dowódca JRG – st. kpt. w st. spocz. Zdzisław Lipiński. Tegorocznego obchody Dnia Strażaka w całej Polsce miały wymiar jubileuszowy, ponieważ w tym roku obchodzona jest również 20–sta rocznica powstania Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego, który jest integralną część organizacji bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. Okres ten obfitował w realizację wielu przedsięwzięć, dzięki którym możliwa była transformacja Państwowej Straży Pożarnej w tym również jaworskiej komendy m.in. dzięki dużemu zaangażowaniu i wsparciu ze strony strażaków i innych instytucji oraz osób. Stąd też w trakcie przemówienia powitalnego bryg. Maciej Płóciennik przekazał pamiątkowy znak PSP i złożył podziękowania nadbrygadierowi Andrzejowi Szcześniakowi za dotychczasowe wspieranie wszelkich inicjatyw i działań, które w konsekwencji podniosły poziom przygotowania jaworskich strażaków do realizacji ustawowych zadań oraz warunki ich służby. Uroczyście obchodzony Dzień Strażaka, jak co roku, jest okazją do podziękowań za wkład pracy przy wykonywaniu obowiązków zarówno zawodowych jak też społecznych w służbie drugiemu człowiekowi. Z tej okazji osobom wyróżniającym się w służbie wręczone zostały podczas uroczystości odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe, które są formą wyrażenia wdzięczności za poświęcenie, jakim wykazały się one podczas działań ratowniczo-gaśniczych oraz w czasie realizacji innych obowiązków służbowych.

Postanowieniem Ministra Spraw Wewnętrznych:

Srebrną Odznaką „Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej” odznaczony został:

mł. asp. Marek Myjak

Brązową Odznaką „Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej” odznaczeni zostali:

st. ogn. Tomasz Fijołek

ogn. Łukasz Fuławka

mł. ogn. Mariusz Malinowski

Rozkazem personalnym Dolnośląski Komendant Wojewódzki awansował na wyższe stopnie służbowe:

Do stopnia STARSZEGO OGNIOMISTRZA

ogn. Tomasza Fijołka

Do stopnia OGNIOMISTRZA

mł. ogn. Marka Warszawę

Do stopnia STARSZEGO SEKCYJNEGO

sekc. Grzegorza Latuska

Rozkazem personalnym Komendant Powiatowy PSP w Jaworze awansował na wyższe stopnie służbowe:

Do stopnia STARSZEGO STRAŻAKA

str. Łukasza Grünera

str. Michała Molendę

Wręczenia odznaczeń oraz awansów na wyższe stopnie służbowe dokonał nadbrygadier Andrzej Szcześniak – Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP we Wrocławiu oraz bryg. Maciej Płóciennik – Komendant Powiatowy PSP w Jaworze. W trakcie uroczystości wyróżnienia otrzymali również czterej strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej:

mł. asp. Marcin Kucharski

ogn. Jacek Kłosiński

st. sekc. Grzegorz Latusek

sekc. Dawid Potocki

 Dzień Strażaka 2015  Dzień Strażaka 2015  Dzień Strażaka 2015
 Dzień Strażaka 2015  Dzień Strażaka 2015  Dzień Strażaka 2015
More images...

 

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.