close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

Pożar w szpitaluW dniu 7 lipca około godziny 11:50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze wpłynęło zgłoszenie o pożarze w jaworskim szpitalu.

Do zdarzenia zadysponowane zostały 3 zastępy ratownicze z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej oraz 2 zastępy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Jawora. Jeszcze przed przybyciem zastępów ratowniczych pracownicy szpitala rozpoczęli ewakuację pacjentów z oddziału chirurgicznego. Działaniami tymi kierował Starszy Lekarz Dyżuru. Po dojeździe do zdarzenia kierowanie działaniami przejął właściwy dowódca z PSP. Strażacy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych przeszukiwali pomieszczenia szpitalne w celu wykluczenia obecności pacjentów i osób z personelu. Jednocześnie zlokalizowano źródło ognia i prowadzono działania gaśnicze, a także oddymianie obiektu. Część pacjentów została ewakuowana na noszach, a w jednym przypadku koniecznym okazało się prowadzenie ewakuacji przez okno z wykorzystaniem podnośnika. Wszyscy pacjenci zostali bezpiecznie ewakuowani a pożar ugaszony. Najważniejsze, że w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, bo były to tylko ćwiczenia mające na celu sprawdzenie przygotowania zarówno obiektu szpitala jak i pracowników szpitala oraz strażaków na wypadek konieczności prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych w obiekcie szpitala. Ćwiczenie zostały przeprowadzone sprawnie i w sposób skoordynowany. Podkreślić należy profesjonalne podejście personelu szpitala oraz ratowników. Oczywiście w rolę pacjentów wcieli pozoranci.

 Pożar w szpitalu  Pożar w szpitalu  Pożar w szpitalu
 Pożar w szpitalu  Pożar w szpitalu  Pożar w szpitalu
More images...

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.