close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_logo_ZR.pngW bieżącym roku w Państwowej Straży Pożarnej wystartował program „Zgaś Ryzyko”. Głównym celem tej inicjatywy jest zmniejszenie do roku 2024 liczby ofiar śmiertelnych oraz osób poszkodowanych w pożarach w budynkach mieszkalnych o 30 % w stosunku do roku 2012.

Dodatkowo program ten zakłada zmniejszenie liczby pożarów w obiektach mieszkalnych, zmniejszenie strat materialnych powodowanych przez pożary, zwiększenie znaczenia prewencji pożarowej, zwrócenie uwagi ludzi na znaczenie bezpieczeństwa pożarowego, a także zwiększenie poczucia samo odpowiedzialności za własne bezpieczeństwo. Również jaworska Komenda włączyła się w to przedsięwzięcie. W ostatnią sobotę zastępy ratownicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej uczestniczyły z dożynkach wiejskich w Grzegorzowie, podczas których strażacy poza prezentowaniem sprzętu pożarniczego omówili zasady zachowania się w obliczu różnorodnych niebezpieczeństw oraz sposoby zapobiegania zagrożeniem.

Zgaś ryzyko

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.