close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

Leśnicy i Strażacy łączą siłyKomenda Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze nawiązała współpracę z Nadleśnictwem Jawor w zakresie wspólnego promowania zagadnień związanych z zapobieganiem pożarom w lasach.

Główną ideą tych działań jest organizowanie spotkań przeznaczonych dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu jaworskiego podczas, których leśnicy i strażacy będą instruować w zakresie prawidłowego zachowywania się w lasach, w tym również bezpieczeństwa pożarowego.

W dniu 25 września br., w miejscowości Płonina miało miejsce pierwsze tego typu spotkanie. Strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Komendy Powiatowej PSP w Jaworze wspólnie z pracownikami Nadleśnictwa Jawor spotkali się z uczniami z jednej ze szkół podstawowych z Bolkowa przedstawiając im tematykę związaną z zasadami postępowania na obszarach leśnych. Dodatkowo, strażacy w ramach akcji „Zgaś ryzyko” omówili zagrożenie ze strony tlenku węgla i możliwości ochrony przed nim poprzez stosowanie odpowiednich czujek oraz zachęcali dzieci do skorzystania z gry edukacyjnej „Questcity”, która uczy prawidłowych zachowań w obliczu różnorodnych niebezpiecznych zdarzeń. Na koniec dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały zaprezentowany przez strażaków sprzęt pożarniczy.

 Leśnicy i Strażacy łączą siły  Leśnicy i Strażacy łączą siły  Leśnicy i Strażacy łączą siły
 Leśnicy i Strażacy łączą siły  Leśnicy i Strażacy łączą siły  

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.