close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

Dzień DzieckaW dniu 08.06.2013 r. na stadionie miejskim w Jaworze odbył się po raz dziesiąty festyn z okazji Dnia Dziecka. Organizatorami były organizacje związkowe działające przy komendach powiatowych Państwowej Straży Pożarnej i Policji w Jaworze.

Pomimo wielu doniesień o niekorzystnych frontach pogodowych w tym dniu, w Jaworze była przepiękna słoneczna pogoda. Padało wszędzie: w Bolkowie, w Strzegomiu oraz w Legnicy. Jedyne krople wody podczas festynu, które najmłodszym sprawiły największą uciechę zafundowali strażacy podając wodę z działka wodnego ciężkiego samochodu gaśniczego. Zabawę poprowadził tradycyjnie Pan Jaworski, zapewniając niezliczoną ilość konkursów, w których można było wygrać atrakcyjne nagrody. Przedstawiciele organizatorów festynu: Tomasz Kita i Adam Jacek Pilch przygotowali dla wszystkich uczestników wiele atrakcji, z których bez wątpienia najefektowniejsze były pokazy Pani Justyny Jaworskiej ze Strzegomia. Zaprezentowała ona taniec hiszpański na wspaniałym rumaku Liwinio. Ponadto były motolotnie i samolot z Jednostki Rozpoznania Lotniczego ze Stanisławowa, który zrzucał dla dzieci plastikowe piłeczki. Najmłodsi i ich rodzice mieli okazję zapoznać się z technikami ratującymi życie, które zaprezentowali zaprzyjaźnieni ze strażakami ratownicy z WOPR-u z Legnicy i Wrocławia. Niecodzienne widowisko zgotowali najmłodszym zmotoryzowani fani starych motocykli, którzy po efektownym wjeździe na plac festynu oferowali przejażdżki po alejkach parkowych serwując przy tym dzieciom słodkie upominki. Dużym powodzeniem wśród uczestników festynu cieszył się stary poczciwy „Florek" przywieziony przez druhów z jednostki OSP Marcinowice, który pod względem atrakcyjności konkurował z zaprzęgiem konnym Pana Sołtysika. Chłopcy z zaciekawieniem odwiedzali stanowisko dowodzenia legnickiej Policji, gdzie można było zapoznać się z całym arsenałem broni palnej wykorzystywanym w tej formacji. Dziewczynki z kolei odwiedzały salon piękności, w którym ozdabiano twarze wymyślnymi postaciami z bajek. Spośród tych wielu propozycji najbardziej oblegane były dmuchane zabawki, na których dzieci baraszkowały do woli.
W takiej atmosferze zabawa trwała do samego jej końca a maluszki zmęczone ale szczęśliwe wracały zadowolone do swoich domów. Dla organizatorów był to czas wytężonej pracy, ale jak zawsze najważniejsze w tym wszystkim było dobro dzieci, których uśmiech i radość są największą nagrodą dla dorosłych. Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim ludziom dobrej woli, którzy co roku widzą potrzebę dzielenia się z innymi. Takie zaangażowanie, postawa i chęć pomocy umożliwia podejmowanie działań dla dobra najmłodszych.

 Dzień Dziecka  Dzień Dziecka  Dzień Dziecka
 Dzień Dziecka  Dzień Dziecka  Dzień Dziecka
More images...

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.