close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

Ćwiczenia powiatowe W dniu 2 października na terenie Leśnictwa Męcinka w okolicy miejscowości Bogaczów odbyły się ćwiczenia powiatowe pod kryptonimem „Antonow 2015”.

Zgodnie ze scenariuszem ćwiczeń podczas lotu szkoleniowego dla spadochroniarzy, doszło do awarii samolotu, który spadł w lasach w okolicy Bogaczowa. Dodatkowo w wyniku zdarzenia wybuchł pożar lasu. Działania strażaków prowadzone były dwuwątkowo: część ratowników brała udział w poszukiwaniu załogi samolotu i udzieleniu im pierwszej pomocy, natomiast druga grupa miała za zadanie ugaszenie powstałego pożaru. W ćwiczeniach tych uczestniczyły zastępy ratownicze z terenu powiatu złotoryjskiego (JPR Baryt Złotoryja, OSP Świerzawa, OSP Sokołowiec, OSP Prusice, OSP Wojcieszów, OSP Pielgrzymka) oraz jaworskiego (2 zastępy JRG Jawor, OSP Męcinka, OSP Paszowice, OSP Marcinowice, OSP Mściwojów, OSP Granowice). W ćwiczeniach uczestniczyli również przedstawiciele pogotowia ratunkowego, Nadleśnictwa Jawor oraz Starostwa Powiatowego. Podsumowanie ćwiczeń odbyło się w miłej atmosferze przy tradycyjnej grochówce dostarczonej przez Nadleśnictwo Jawor.

 

 Ćwiczenia powiatowe  Ćwiczenia powiatowe  Ćwiczenia powiatowe
 Ćwiczenia powiatowe  Ćwiczenia powiatowe  Ćwiczenia powiatowe
More images...

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.