close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

Leśnicy i Strażacy dzieciomW ramach zacieśnionej współpracy z Nadleśnictwem Jawor strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze uczestniczyli w kolejnej pogadance edukacyjnej dla dzieci z jednego, z jaworskich przedszkoli.

W dniu 6 października strażacy spotkali się z dziećmi w miejscowości Siedmica. Oprócz zagadnień związanych z zasadami prawidłowego zachowywania się w lasach, w tym w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, strażacy w ramach akcji „Zgaś ryzyko” przypomnieli o zagrożeniu ze strony tlenku węgla oraz o stosowaniu czujek dymu i czadu. Tradycyjnie zachęcali do skorzystania z gry edukacyjnej „Questcity”. Przypomnieli także o numerze alarmowym 112 i o zasadach prowadzenia rozmowy z osobą przyjmującą zgłoszenie alarmowe. Jak zwykle największym zainteresowaniem dzieci cieszył się pokaz sprzętu strażackiego.

 Leśnicy i Strażacy dzieciom  Leśnicy i Strażacy dzieciom  Leśnicy i Strażacy dzieciom
 Leśnicy i Strażacy dzieciom  Leśnicy i Strażacy dzieciom  Leśnicy i Strażacy dzieciom

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.