close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_WYstartery_4_starterL2.JPGZgodnie z Rozkazem Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu w dniu 08.10.2015 r. zostały przeprowadzone ćwiczenia ratownicze wraz ze szkoleniem pod kryptonimem „Bardo 2015”.

Tematem przewodnim przeprowadzonych ćwiczeń była organizacja działań ratowniczych spowodowanych wystąpieniem powodzi na Dolnym Śląsku, w szczególności w dolinie Nysy Kłodzkiej i Odry. Głównym założeniem ćwiczeń było wypracowanie metod wykorzystania w warunkach rzeczywistych różnych form ratownictwa specjalistycznego, tj. przede wszystkim wodno-nurkowego, technicznego, medycznego i działań poszukiwawczo-ratowniczych. W jednym z epizodów ćwiczeń udział wzięli strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Jaworze wyposażeni w łódź ratowniczą. Ich zadaniem, podobnie jak i innych zastępów z poszczególnych jednostek PSP, było zwodowanie jednostek pływających a następnie wyznaczenie bezpiecznego toru do przepłynięcia łodziami przez tor przeszkód zbudowany na akwenie wodnym. Przećwiczono również pływanie łodziami z pełnym obciążeniem oraz symulację ewakuacji osób w warunkach powodzi przy pomocy jednostek pływających. W ćwiczeniach brała udział jednostka ze straży pożarnej z Czech, w ramach sprawdzenia procedur uruchamiania planu ratowniczego udzielania pomocy przygranicznej. Równocześnie z praktycznym sprawdzeniem możliwości działania jednostek ochrony przeciwpożarowej realizowane były ćwiczenia aplikacyjne obejmujące szereg służby i instytucji podejmujących działania podczas zagrożenia powodziowego.

 

Galeria z ćwiczeń

 

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.