close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_WYstartery_3_starterSA.JPGCo roku, na przełomie okresu jesienno – zimowego strażacy powiatu jaworskiego odnotowują wzrost zdarzeń związanych z interwencjami spowodowanymi wypadkami drogowymi.

W dniu 15.10.2015 r. dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze w godzinach przedpołudniowych dysponował dwukrotnie zastępy ratownicze Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej do wypadków drogowych na drodze krajowej nr 3. Informacja o pierwszym zdarzeniu wpłynęła po godzinie 8.00. Po dotarciu na miejsce zastępów ratowniczych okazało się, że z nieustalonej przyczyny samochód osobowy wypadł z drogi i dachując zatrzymał się w przydrożnym rowie. Osoba kierująca pojazdem znajdowała się poza nim i nie odniosła poważniejszych obrażeń. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu pojazdu, odłączeniu zasilania elektrycznego oraz związaniu rozlanych płynów eksploatacyjnych przy pomocy sorbentu. Do drugiego zdarzenia na tej samej drodze, w miejscu oddalonym o kilka kilometrów od pierwszego wypadku, doszło po godzinie 11.00. Na podstawie otrzymanych informacji dyżurny Stanowiska Kierowania zadysponował zastępy ratownicze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Jawora oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Paszowic. Po dotarciu na miejsce okazało się, że i tym razem do przydrożnego rowu wpadł samochód osobowy, którym podróżowały dwie osoby. Opuściły one pojazd o własnych siłach. Jednej z osób pomocy udzielili ratownicy Zespołu Ratownictwa Medycznego. Działania strażaków związane były z zabezpieczeniem pojazdu przed wyciekiem płynów eksploatacyjnych oraz odłączeniem zasilania elektrycznego. Do kolejnego wypadku, który wymagał interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej doszło przed godziną 21:00 w Mściwojowie. Na miejsce zostały zadysponowane zastępy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Mściwojowa i Marcinowic oraz Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z KP PSP w Jaworze. Po dotarciu na miejsce okazało się, że kierujący samochodem osobowym uderzył w przydrożne drzewo. W momencie przybycia pierwszych zastępów ratowniczych jedna osoba znajdowała się poza pojazdem. Strażacy udzielili jej pomocy medycznej, zapewnili opiekę do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego i dokonali związania przy użyciu sorbentów rozlanych płynów eksploatacyjnych.

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.