close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_WYstartery_1_starterST.JPGTego samego dnia, tj. 16.10.2015 r., po godzinie 10.00 dyżurny Stanowiska Kierowania otrzymał informację o występującym zadymieniu na jednej ze ścian zewnętrznych budynku mieszkalnego w miejscowości Sobolew.

Do zdarzenia zostały skierowane  siły i środki z pobliskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z KP PSP w Jaworze. Po przybyciu pierwszych  zastępów ratowniczych okazało się, że zadymienie spowodowane zostało najprawdopodobniej przez zwarcie w przewodzie elektrycznym, który znajdował się pod elementami ocieplenia budynku. Przy użyciu kamery termowizyjnej strażacy zlokalizowali miejsce, w którym występowała największa temperatura i dokonali częściowego usunięcia elementów ocieplenia uzyskując dostęp do źródła emisji dymu. Zagrożenie zostało usunięte. Nikt z mieszkańców nie odniósł obrażeń.

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.