close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

Ćwiczenia - Kościół PokojuW dniu 27.10.2015 r. dowództwo Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej KP PSP w Jaworze zorganizowało ćwiczenia taktyczno - bojowe na obiekcie Kościoła Pokoju.

Głównym założeniem ćwiczeń była organizacja działań ratowniczo - gaśniczych w obiekcie o szczególnych walorach kulturowych. Specyficzna drewniana zabudowa i skomplikowany układ pomieszczeń Kościoła Pokoju wymusza na strażakach odpowiednie przygotowanie do takich działań. W ramach ćwiczeń zasymulowano pożar drewnianej empory. Do zdarzenia skierowano cztery zastępy gaśnicze oraz podnośnik hydrauliczny SH - 25. Z uwagi na duże nagromadzenie materiału palnego w tym obiekcie, decydującą rolę odegrało szybkie rozpoznanie sytuacji pożarowej przez dowodzącego działaniami i dostosowanie właściwych form działania strażaków, celem podjęcia skutecznych działań gaśniczych. Jednym z ćwiczonych elementów było doskonalenie umiejętności doboru rodzaju prądów gaśniczych pod kątem ograniczania skutków strat, które mogą zostać spowodowane niewłaściwym stosowaniem środków gaśniczych. Ponadto strażacy szczegółowo zapoznali się z systemem zabezpieczenia pożarowego zastosowanego w kościele i sprawdzili drogi dojazdowe do obiektu pod względem przejezdności i możliwości swobodnego manewrowania pojazdami pożarniczymi. Spostrzeżenia oraz wnioski z pewnością posłużą do jeszcze lepszego przygotowania jaworskich strażaków w zakresie podejmowania skutecznych działań ratowniczych.

Zdjęcia dzięki uprzejmości OSP Jawor

 Ćwiczenia - Kościół Pokoju  Ćwiczenia - Kościół Pokoju  Ćwiczenia - Kościół Pokoju
 Ćwiczenia - Kościół Pokoju  Ćwiczenia - Kościół Pokoju  Ćwiczenia - Kościół Pokoju
More images...

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.