close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_WYstartery_3_starterSA.JPGW dniu 16.11.2015 r. na terenie powiatu jaworskiego doszło do czterech wypadków drogowych, do których dysponowane były zastępy ratownicze z jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce po godzinie 8:00 na drodze krajowej nr 5 w okolicy Sadów Dolnych gdzie z nieustalonej przyczyny z drogi wypadł i dachował samochód osobowy. W wyniku wypadku jedna osoba została poszkodowana. Do kolejnego zdarzenia z udziałem jednego samochodu osobowego doszło po godzinie 10:00 na drodze krajowej nr 3 w okolicy Świn. Kierowcy, który doznał obrażeń, pomocy na miejscu udzielili ratownicy z Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po godzinie 11:00 dyżurny Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie o kolejnym wypadku na tej samej drodze (DK 3). Tym razem w okolicy Bolkowic miało miejsce dachowanie samochodu osobowego, którym podróżowały dwie osoby. Po wypadku opuściły one pojazd o własnych siłach i pozostawały pod opieką strażaków do czasu przybycia na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego. Niespełna 40 min. później strażacy zadysponowani zostali do zderzenia czołowego samochodu osobowego z ciężarowym w miejscowości Sichów. Po dotarciu na miejsce okazało się, że kierowca samochodu osobowego, znajduje się w pojeździe. Ratownicy medyczni udzielali poszkodowanemu niezbędnej pomocy, po czym wraz ze strażakami ewakuowali go w bezpieczne miejsce. We wszystkich działaniach brały udział zastępy ratownicze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Jawora oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu jaworskiego.

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.