close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_WYstartery_3_starterSA.JPGW dniu 27.12.2015 r. na autostradzie A-4 w obrębie granic powiatu jaworskiego doszło do dwóch wypadków na przeciwległych pasach ruchu, które na kilka godzin sparaliżowały ruch drogowy na tej ważnej arterii komunikacyjnej.

Zgłoszenie o pierwszym zdarzeniu, w okolicy 103 km pasa autostrady w kierunku Wrocławia dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze otrzymał kilkanaście minut po godzinie 14. W trakcie dojazdu do tego zdarzenia, do dyżurnego wpłynęło zgłoszenie o kolejnym wypadku do jakiego doszło na drugim pasie autostrady, w okolicy 106 km. Do obu zdarzeń zadysponowane zostały zastępy ratownicze z terenu powiatu jaworskiego i legnickiego. W pierwszym ze zdarzeń doszło do zderzenia pięciu samochodów osobowych, z których jeden uległ zapaleniu. Poszkodowane zostały dwie osoby, które po udzieleniu pomocy zostały przewiezione do szpitala. W drugim zdarzeniu uczestniczył jeden samochód osobowy a podróżujące nim osoby nie odniosły obrażeń. Usuwanie skutków obu wypadków i utrudnienia na autostradzie trwały ponad trzy godziny.

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.