close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

Pożar w ZimnikuW dniu 5 stycznia 2016 r., kilka minut po północy Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze otrzymał zgłoszenie o pożarze hali produkcyjnej jednego z zakładów kamieniarskich w miejscowości Zimnik.

Do zdarzenia zadysponowane zostały cztery zastępy ratownicze z JRG Jawor, a także zastępy z OSP Mściwojów, OSP Marcinowice oraz OSP Rogoźnica. Po przybyciu na miejsce pierwszych sił ratowniczych okazało się, że pożarem objęta jest środkowa część hali produkcyjnej. Paliły się dwa pomieszczenia, w których znajdowały się maszyny do obróbki kamienia, a także dach nad tymi pomieszczeniami. Działania zastępów ratowniczych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia z jednoczesnym podaniem prądów wody na płonący budynek oraz w obronie innych obiektów. W międzyczasie prowadzono działania związane z oddymieniem pomieszczeń. Pożar został stosunkowo szybko zlokalizowany. Strażacy nie dopuścili do jego rozprzestrzenienia się na inne obiekty.

 Pożar w Zimniku  Pożar w Zimniku  Pożar w Zimniku

 

 

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.