close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_WYstartery_1_starterST.JPGW godzinach nocnych 15.01.2016 r. strażacy powiatu jaworskiego zmagali się z dwoma groźnymi pożarami. Pierwszy z nich miał miejsce po godzinie 2:00 w jednym z budynków mieszkalnych przy ul. B. Chrobrego w Jaworze.

Doszło tam do zapalenia jednego z pomieszczeń zlokalizowanych w obrębie klatki schodowej, która również częściowo została objęta ogniem. Strażacy ewakuowali 10 osób, z których 6 zostało przewiezionych na obserwację do szpitala. Działania związane z usuwaniem zagrożenia zostały zakończone po godzinie 4:00. Natomiast kilkanaście minut przed godziną 5:00 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze przyjął zgłoszenie o kolejnym pożarze do jakiego doszło w miejscowości Mysłów. Z uzyskanej informacji od osoby zgłaszającej wynikało, że ogniem objęty został budynek Leśniczówki. Dyżurny SK KP PSP na miejsce zadysponował zastępy ratownicze z pobliskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, Komendy Powiatowej PSP z Jawora oraz Komendy Miejskiej PSP z Jeleniej Góry. W wyniku podjętych działań ratowniczych strażacy nie dopuścili do rozprzestrzenienia się ognia na drugą część budynku, w której w momencie zauważenia zdarzenia przebywali mieszkańcy. Żadna z osób znajdujących się w budynku nie odniosła obrażeń.

 

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.