close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_WYstartery_1_starterST.JPGW dniu 21 stycznia 2016 r. po godzinie 3:00 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze otrzymał zgłoszenie o pożarze do jakiego doszło w budynku mieszkalnym przy ul. Prostej w Jaworze.

Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy ratownicze z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej KP PSP w Jaworze oraz z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Jawora, Męcinki, Paszowic oraz Mściwojowa. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pożar powstał w jednym z pomieszczeń piwnicznych budynku. Skutkiem tego było zadymienie całej klatki schodowej oraz znajdujących się w jej obrębie mieszkań. Strażacy przystąpili do ewakuacji osób zagrożonych. Z uwagi na panującą sytuację i intensywne zadymienie, budynek mieszkalny opuściły 33 osoby. Siedem osób ewakuowanych było przez strażaków z wykorzystaniem drabin przystawnych oraz podnośnika hydraulicznego. Jednocześnie prowadzono działania gaśnicze oraz oddymianie obiektu. Siedem osób z objawami podtrucia dymami pożarowymi zostało zabranych do szpitala.

 

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.