close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_WYstartery_3_starterSA.JPGW dniu 6 kwietnia kilka minut po godz. 17 Dyżurny Stanowiska Kierowania tut. Komendy otrzymał informację o wyczuwalnym zapachu gazu w jednym z budynków przy ul. Moniuszki w Jaworze.

 

Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy ratownicze z JRG Jawor, pobliskich jednostek OSP z Jawora, Męcinki oraz Paszowic, a także specjalistyczna grup ratownictwa chemicznego z Legnicy. Z uwagi na wyczuwalny zapach gazu ewakuowano mieszkańców jednego z budynków oraz osoby z okolicznych sklepów, dla których Urząd Miejski zapewnił schronienie na czas prowadzonych działań w pobliskiej szkole. Zapach gazu wyczuwalny był na ul. Moniuszki oraz ul. Starojaworskiej. Strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemicznego z Legnicy wspólnie z pracownikami spółdzielni mieszkaniowej oraz pracownikami pogotowia gazowego kilkukrotnie sprawdzili teren prowadzonych działań przy pomocy urządzeń pomiarowych. Zagrożenia nie stwierdzono. Działania zakończono ok. godz. 22:30. Na czas prowadzonych działań zamknięto ruch na drodze krajowej nr 3 oraz ul. Moniuszki. Jaworska Policja zorganizowała objazdy.

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.