close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_WYstartery_gif_PSP.gifW poniedziałek w tut. Komendzie odbyło się spotkanie przedstawicieli służb i podmiotów współdziałających w związku z podejmowanymi w ostatnich dniach interwencjami dotyczącymi wyczuwalnego zapachu gazu.

 

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele: Starostwa Powiatowego w Jaworze, Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska Delegatura Legnica, Urzędu Miejskiego w Jaworze, Rejonu Dystrybucji Gazu Legnica, spółki „Młynówka” oraz przedstawiciele KP PSP w Jaworze na czele z komendantem powiatowym st. kpt. Waldemarem Sarlejem.

Do tej pory nie udało się ustalić źródła zapachu. Podczas spotkania przedstawicielom wszystkich instytucji przydzielono zadania, w zakresie posiadanych kompetencji, mające na celu ustalenie źródła pojawiającego się zapachu.

Pragniemy podkreślić, że podczas prowadzonych dotychczas interwencji, zarówno urządzenia pomiarowe Państwowej Straży Pożarnej, jaki i urządzenia pogotowia gazowego nie wskazywały zagrożenia.

Państwowa Staż Pożarna nie bagatelizuje jednak żadnego sygnału od mieszkańców o wyczuwalnym zapachu gazu. Każdorazowo strażacy podejmują odpowiednie czynności i sprawdzają czy występuje zagrożenie.

Prosimy również mieszkańców o zwrócenie uwagi na podejrzane zachowania ludzi, którzy wylewają nieznane substancji do kanalizacji.

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.