close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

Egzamin OSPW Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej zakończyło się szkolenie podstawowe strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

Celem szkolenia było przygotowanie strażaków ratowników OSP do sprawnego i bezpiecznego wykonywania zadań ratowniczo-gaśniczych, w tym nabycie umiejętności do wykonywania podstawowych czynności w ramach zastępu, podczas rzeczywistych akcji. W zajęciach, które realizowane były w dniach od 9 marca do 30 kwietnia br. uczestniczyli druhowie z jednostek OSP z terenu powiatu jaworskiego. Szkolenie przeprowadzone zostało według nowych zasad zatwierdzonych pod koniec 2015 r. przez Komendanta Głównego PSP w Warszawie. Jednym z ważniejszych elementów był test w komorze dymowej przeprowadzony w Komendzie Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu. Ze zgłoszonych 34 druhów, szkolenie z pozytywnym wynikiem egzaminu końcowego ukończyło 30 strażaków. W ramach kursu przeprowadzono również szkolenie w zakresie współdziałania z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym (część teoretyczna).

 Egzamin OSP  Egzamin OSP  Egzamin OSP
 Egzamin OSP  Egzamin OSP  Egzamin OSP
More images...

kpt. Łukasz Starowicz

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.