close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

Dzień Strażaka na wesołoZdobycie szlifów starszego oficera Państwowej Straży Pożarnej nie jest łatwym zadaniem. Przekonał się o tym ostatnio Dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Jaworze - Arkadiusz Delikatny, który z okazji Dnia Strażaka otrzymał nominację na stopień młodszego brygadiera.

Celem spełnienia wszelkich wymagań, szczególnie tych mniej formalnych musiał udowodnić swoje przygotowanie stając do rywalizacji sportowej z jednym ze stażystów - str. Krzysztofem Krukowskim. Obaj strażacy otrzymali zadanie, które polegało na: przebraniu się w ubrania specjalne, dojeździe pojazdem ratowniczym na wskazane miejsce - oczywiście alarmowo, rozwinięciu dwóch wężowych linii gaśniczych oraz strąceniu prądem wody wytypowanych celów. Całe zadanie miało być wykonane na czas i w ramach wspólnej rywalizacji. Zwycięzca, podobnie jak i pokonany, w nagrodę otrzymywał możliwość uczestniczenia w teście „tańca na gałęzi" pozwalającym dokonać oceny zachowania równowagi po wykonaniu 10 obrotów z głową opartą o jeden z jej końców. W wyniku zaciekłej rywalizacji nieco lepszy okazał się świeżo nominowany na wyższy stopień służbowy Dowódca JRG potwierdzając zarazem, że doświadczenie jest w stanie sprostać rycerskiemu sercu.

 Dzień Strażaka na wesoło  Dzień Strażaka na wesoło  Dzień Strażaka na wesoło
 Dzień Strażaka na wesoło  Dzień Strażaka na wesoło  Dzień Strażaka na wesoło
More images...

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.