close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_20160903_pozar_sadzy_grzegorzow_DSCF9124.JPGW dniu 3 września przed godz. 22 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze otrzymał zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w miejscowości Grzegorzów.

Do zdarzenia zadysponowane zostały 2 zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz zastęp OSP Marcinowice. Na miejscu potwierdzono pożar sadzy. Działania polegały na wygaszeniu pieca oraz użyciu gaśnicy proszkowej. Następnie strącono resztki sadzy przy pomocy zestawu kominiarskiego i wybrano ją z wyczystki. Działania strażaków były prowadzone z wykorzystaniem podnośnika hydraulicznego. Pożar został ugaszony. Działania zakończono o północy.

 

W związku ze zbliżającym się sezonem grzewczym apelujemy do mieszkańców powiatu jaworskiego o wykonywanie przeglądów przewodów kominowych przez pracowników zakładów kominiarskich. Zadbajmy o bezpieczeństwo w naszych domach.

 

kpt. Łukasz Starowicz

 Pożar sadzy  Pożar sadzy  Pożar sadzy

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.