close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

Eliminacje powiatowe OTWPW dniu 19 marca 2013 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież zapobiega pożarom."

W składzie jury zasiedli przedstawiciele Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Jaworze: dha Renata Węgiel - Sekretarz, dh Krzysztof Gibała, dh Jan Grygorcewicz - Komendant Gminny ZOSP RP Wądroże Wielkie oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Jaworze: mł. kpt. mgr inż. Łukasz Starowicz - Młodszy Specjalista w Wydziale Operacyjno - Kontrolno - Rozpoznawczym oraz sekc. mgr inż. Anna Jastrowicz - Młodszy Technik w Wydziale Operacyjno - Kontrolno - Rozpoznawczym. W eliminacjach powiatowych wzięła udział młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych z terenu powiatu jaworskiego, w sumie 12 osób. Eliminacje składały się z dwóch części, części teoretycznej, w której należało rozwiązać test składających się z 25 pytań oraz części teoretycznej - ustnej, podczas której po 3 osoby z każdej grupy wiekowej z największą liczbą punktów z testu musiały odpowiedzieć na 3 pytania.
W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:
Pierwsza grupa wiekowa - szkoła podstawowa:
Agata Turlejska - I miejsce
Jakub Michałków - II miejsce
Kamila Janik - III miejsce
Druga grupa wiekowa - gimnazjum:
Piotr Krynicki - I miejsce
Adam Zapotocki - II miejsce
Kacper Grabarczyk - III miejsce
Trzecia grupa wiekowa:
Krzysztof Rokosz - I miejsce
Julia Dąbrowska - II miejsce
Wszyscy uczestnicy po zakończonym konkursie zostali obdarowani nagrodami ufundowanymi m.in. władze samorządowe powiatu jaworskiego, Nadleśnictwo Jawor oraz ZOW ZOSP RP we Wrocławiu. Największą i zarazem „najcenniejszą" niespodzianką okazała się nagroda ufundowana przez Panią Lidię Geringer de Oedenberg - Poseł do Parlamentu Europejskiego. Zdobywca pierwszego miejsca w grupie ponad gimnazjalnej otrzymał zaproszenie na kilkudniowy wyjazd do Parlamentu Europejskiego. Wszystkim uczestnikom tegorocznych eliminacji powiatowych OTWP gratulujemy wiedzy i życzymy powodzenia w następnym etapie konkursu - na szczeblu wojewódzkim, na który pojadą zwycięzcy z każdej grupy wiekowej.

 Eliminacje powiatowe OTWP  Eliminacje powiatowe OTWP  Eliminacje powiatowe OTWP
 Eliminacje powiatowe OTWP  Eliminacje powiatowe OTWP  Eliminacje powiatowe OTWP
More images...

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.