close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

Pollena 2016W dniu 7 października 2016 r. na terenie zakładu Global Cosmed Group S.A. odbyły się ćwiczenia powiatowe „Pollena 2016” zwieńczające 3-dniowe szkolenie zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Jaworze przy udziale Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego – Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego dotyczące realizacji zadań na rzecz sił zbrojnych przez organy samorządu terytorialnego.

Zgodnie ze scenariuszem ćwiczeń, na terenie zakładu doszło do zamachu terrorystycznego. W wyniku wybuchu doszło do zawalenia jednej części hali produkcyjnej i do pożaru w pozostałej jej części. Scenariusz ćwiczeń zakładał również uruchomienie Zapasowych Miejsc Szpitalnych w obiekcie PCKZiU przy ul. Wiejskiej w Jaworze, gdzie transportowane były osoby poszkodowane.

W ćwiczeniach uczestniczyły zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz zastępy ratownicze z wszystkich jednostek OSP z terenu powiatu włączonych do KSRG. Dodatkowo podczas ćwiczeń wobec osób oblanych przez substancję drażniącą prowadzona była dekontaminacja wstępna wykonywana przez Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemicznego z Legnicy. Działania w zawalonej części hali wspierane były przez Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą z Wałbrzycha, w skład której wchodzą psy ratownicze z OSP JRS we Wrocławiu.

Ćwiczenia takie mają na celu doskonalenia współdziałania pomiędzy różnymi służbami. Przebieg ćwiczeń osobiście obserwował Dolnośląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu st. bryg. Adam Konieczny.

kpt. Łukasz Starowicz

 Pollena 2016  Pollena 2016  Pollena 2016
 Pollena 2016  Pollena 2016  Pollena 2016
More images...

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.