close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

Wypadkowy weekendW dniach od 7 do 9 października na jaworskim odcinku drogi krajowej nr 3 strażacy odnotowali sześć wypadków.

Do pierwszego zdarzenia doszło w dniu 7 października kilkanaście minut po godz. 8 na drodze krajowej nr 3 w okolicach Jeżowa. Na łuku drogi doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W Wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, która została zabrana przez zespół PRM do szpitala.

W dniu 8 października kilka minut przed godz. 12 na DK3 na wysokości Mysłowa samochód osobowy wypadł z drogi i znalazł się w przydrożnym rowie. Na szczęście 2 osoby podróżujące samochodem nie odniosły żadnych obrażeń i nie wymagały hospitalizacji.

Tego samego dnia o godz. 13:46 na drodze krajowej nr 3 na wysokości Starych Rochowic strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzili wypadek busa. Pojazd leżał na jezdni na boku. Kierowca opuścił pojazd samodzielnie. Nie wymagał pomocy medycznej.

W dniu 9 października przed godz. 5:00 na krajowej „trójce” w okolicach Bolkowa samochód osobowy uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący pojazdem opuścił pojazd przed przybyciem służb ratowniczych. Odmówił przyjęcia pomocy medycznej.

Do kolejnego zdarzenia doszło ok. godz. 12:30 na DK3 w okolicach Mysłowa, gdzie czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Pojazdami podróżowały 3 osoby, z czego 2 wymagały udzielenia przez strażaków kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przybyciu zespołu ZRM poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Ostatnie zdarzenie miało miejsce na wysokości Paszowic. N miejscu okazało się, że samochód osobowy znajduje się w rowie leżąc na dachu. 3 osoby podróżujące pojazdem opuściły go przed przybyciem służb ratunkowych. Strażacy udzielili im kwalifikowanej pierwszej pomocy i następnie przekazali przybyłym na miejsce zdarzenia zespołom PRM. Poszkodowani zostali zabrani do szpitala.  

 

kpt. Łukasz Starowicz

 Wypadkowy weekend  Wypadkowy weekend  Wypadkowy weekend
 Wypadkowy weekend  Wypadkowy weekend  Wypadkowy weekend
More images...

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.