close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

Utonięcie wędkarzaW dniu 14 października o godz. 19:33 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendant Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze otrzymał informację o zaginięciu wędkarza na zbiorniku w Mściwojowie.

Do zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz OSP Mściwojów i OSP Marcinowice. Dodatkowo poprzez Stanowisko Kierowania Komendanta Wojewódzkiego do zdarzenia zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Legnicy. Strażacy po zwodowaniu łodzi przystąpili do przeszukiwania zbiornika. Po dojeździe grupy z Legnicy działania były prowadzone z wykorzystaniem sonaru. Mężczyzna został odnaleziony i przetransportowany na brzeg. Obecny na miejscu zdarzenia lekarz z zespołu PRM stwierdził zgon wędkarza. Działaniami dowodził Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze mł. bryg. Arkadiusz Delikatny. Działania zakończono o godz. 23:09.

 

kpt. Łukasz Starowicz

foto: http://faktyjawor.pl

 Utonięcie wędkarza  Utonięcie wędkarza  Utonięcie wędkarza
 Utonięcie wędkarza   

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.