close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_WYstartery_3_starterSA.JPGKilka minut po godz. 12 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze otrzymał informację o wypadku na budowie wiaduktu na drodze ekspresowej S3.

Do zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały zastępy ratownicze z JRG Jawor, JRG Świebodzice, OSP Sady Dolne oraz OSP Dobromierz. Na miejscu okazało się podczas przenoszenia przez dźwig metalowego szalunku doszło do uderzenia tego elementu w jednego z pracowników. Pozostali pracownicy natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu. Na miejsce bardzo szybko przybyli Ochotnicy z Sadów Dolnych, którzy rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową, a następnie prowadzili ją wspólnie ze strażakami z JRG Jawor przy pomocy defibrylatora AED. Po dojeździe zespołów ratownictwa medycznego kontynuowano działania medyczne. Niestety obecny na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon pracownika. Przyczyny tego zdarzenia ustala Policja.

 

kpt. Łukasz Starowicz

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.