close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

Pożar w KwietnikachW dniu 4 grudnia przed godz. 8 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze otrzymał informację o pożarze dachu w budynku wielorodzinnym w miejscowości Kwietniki.

Do zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz zastępy z jednostek OSP z Paszowic, Pogwizdowa i Wiadrowa. Przed przybyciem zastępów ratowniczych wszyscy mieszkańcy zostali ewakuowani z budynku. W ewakuacji pomogli jaworscy Policjanci. Na szczęście żaden z mieszkańców nie odniósł żadnych obrażeń. Na miejscu okazało się, że doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w wyniku, którego zapaleniu uległa drewniana konstrukcja dachu oraz przedmioty zgromadzone na strychu. Strażacy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych podali dwa prądy gaśnicze – jeden w natarciu a drugi w obronie części strychu nieobjętej pożarem. Pożar został szybko zlokalizowany jednak sporo czasu zajęło jego całkowite ugaszenie. Po ugaszeniu pożaru budynek został sprawdzony przy pomocy kamery termowizyjnej oraz mierników wielogazowych. Na miejsce zdarzenia przybyła również grupa dochodzeniowo-śledcza z Policji oraz biegły sądowy z zakresu pożarnictwa. Strażacy swoje działania zakończyli przed godz. 12.

 

kpt. Łukasz Starowicz

 Pożar w Kwietnikach  Pożar w Kwietnikach  Pożar w Kwietnikach
 Pożar w Kwietnikach  Pożar w Kwietnikach  Pożar w Kwietnikach

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.