close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

Pożar naczepyW dniu 5 grudnia około godz. 5 Dyżurny Stanowiska Kierowania jaworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze wnętrza naczepy samochodowej zaparkowanej na stacji benzynowej w miejscowości Małuszów.

Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz zastępy z jednostek OSP z Męcinki, Jawora i Małuszowa. Na miejscu okazało się, że pożarem objęta jest naczepa samochodu ciężarowego, którą przewożone były meble. Ciągnik siodłowy został odstawiony przez kierowcę w bezpieczne miejsce. Działania zastępów ratowniczych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Na czas prowadzenia działań wstrzymano sprzedaż pali na stacji benzynowej. Strażacy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych podali prąd piany ciężkiej do środka płonącej naczepy. Sukcesywnie usuwano płonące meble, które następnie dogaszano na zewnątrz.  Pożar został całkowicie ugaszony. Działania zakończono przed godz. 8.

 

kpt. Łukasz Starowicz

 Pożar naczepy  Pożar naczepy  Pożar naczepy
 Pożar naczepy  Pożar naczepy  Pożar naczepy
More images...

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.