close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2017_20170224_silne_wiatry_DSCF9508.JPGIntensywnie upłynął jaworskim strażakom miniony piątek (24 lutego). W wyniku silnych podmuchów wiatru ratownicy podjęli kilkanaście interwencji.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w Mściwojowie, gdzie drzewo przewróciło się na przechodzącą kobietę. Działania strażaków polegały na wykonaniu dostępu do poszkodowanej, ułożeniu na noszach typu deska i pomocy w transporcie do karetki pogotowia ratunkowego. Kobieta skarżąca się na bóle kręgosłupa została przetransportowana do szpitala.

W miejscowości Postolice w wyniku silnego podmuchu wiatru doszło do przewrócenia przyczepy samochodu ciężarowego. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.

Strażacy usuwali również drzewa powalone na jaworskie drogi w miejscowościach:  Paszowice (dwa zdarzenia), Piotrowice, Sichów, Nowe Rochowice, okolicach Bogaczowa oraz w Jaworze przy ul. Mickiewicza.

W miejscowości Bolkowice wiatr przewrócił garaż o konstrukcji blaszanej. Strażacy zabezpieczyli konstrukcję przed dalszym przemieszczaniem.

Otrzymaliśmy również zgłoszenia o niewielkich uszkodzeniach dachów w Jaworze w budynkach Urzędu Miejskiego, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz w budynkach przy ul. Legnickiej i ul. Staszica.

 

kpt. Łukasz Starowicz

 

 Silne wiatry  Silne wiatry  Silne wiatry
 Silne wiatry  Silne wiatry  Silne wiatry
More images...

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.