close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

Silne wiatryW dniu 2 marca do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze wpłynęło kilkanaście zgłoszeń związanych z silnie wiejącym wiatrem.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w Jaworze przy ul. Kuzienniczej, gdzie silny wiatr zerwał poszycie dachu budynku garażowego. W wyniku tego zdarzenia uszkodzonych zostało kilka zaparkowanych w pobliżu samochodów, a zerwana blacha uniemożliwiła wyjście pracowników z pobliskiego budynku. Pracownicy Ci nie odnieśli żadnych obrażeń. Działania strażaków polegały na pocięciu blachy i zabezpieczeniu ich przed dalszym przemieszczaniem.

Strażacy usuwali również powalone drzewa w miejscowościach: Mściwojów, Snowidza, Nowa Wieś Wielka, Kaczorów, Godziszowa, Mysłów, Lipa, Biernatki oraz w Jaworze przy ul. Kuzienniczej.

Odnotowaliśmy również niewielkie uszkodzenia dachów w budynku przy ul. Wieniawskiego oraz ul. Poniatowskiego w Jaworze oraz budynku w miejscowości Gądków.

 

kpt. Łukasz Starowicz

 

 Silne wiatry  Silne wiatry  Silne wiatry
 Silne wiatry  Silne wiatry  

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.