close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

 Pożar haliW dniu 11 marca około godz. 1:40 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze otrzymał zgłoszenie o pożarze hali magazynowej przy ul. Starojaworskiej w Jaworze.

Do zdarzenia zadysponowanych zostało łącznie 6 zastępów ratowniczych z JRG Jawor oraz zastępy ratownicze z jednostek OSP z Jawora (2 zastępy), Małuszowa, Mściwojowa, Paszowic i Męcinki. Dodatkowo poprzez Stanowisko Kierowania Komendy Wojewódzkiej zadysponowano drabinę mechaniczną z JRG Złotoryja. Po dojeździe do miejsca zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęta jest hala, w której zmagazynowane były materiały do produkcji paliwa alternatywnego. Działania strażaków polegały na podaniu 5 prądów wody i jednego prądu piany ciężkiej w natarciu. Strażacy korzystali z sieci hydrantowej oraz dodatkowo zorganizowali dowożenie wody ze stanowiska wodnego zbudowanego na rzece Nysa Szalona. Z uwagi na zadymienie strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Pożar został ugaszony. Działania prowadzono do godz. 21:30. W działaniach uczestniczyło 52 strażaków. Na miejsce zdarzenia przybył Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze – mł. bryg. Arkadiusz Delikatny, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz grupa dochodzeniowo-śledcza z Policji. Przyczyny pożaru ustala jaworska Policja. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ dach hali oraz część zmagazynowanego materiału.

 

 

kpt. Łukasz Starowicz

 

 Pożar hali  Pożar hali  Pożar hali
 Pożar hali  Pożar hali  Pożar hali
More images...

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.