close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2017_20170606_wypadek_1.jpgW dniu 6 czerwca przed godz. 20 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodowym na drodze krajowej nr 3.

Do zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz lokalnych jednostek OSP ze Starych Rochowic, Sadów Dolnych, Kaczorowa, Mysłowa i Bolkowa. Z uwagi na nieprecyzyjne wskazanie miejsca zdarzenia do zdarzenia zadysponowano również zastępy ratownicze z terenu powiatu jeleniogórskiego (JRG Jelenia Góra i OSP Janowice Wielkie). Z uwagi na charakter i rozmiar zdarzenia zadysponowano dodatkowo specjalistyczną grupę ratownictwa chemicznego z Legnicy oraz ciężki samochód ratownictwa technicznego typu Mega City z Wrocławia.

Okazał się, że zdarzenie ma miejsce na 438 km krajowej trójki na wysokości miejscowości Jeżów. W zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody ciężarowe, którymi podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia kierowcy byli uwięzieni w pojazdach.

Działania zastępów ratowniczych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Z wykorzystaniem narzędzi hydraulicznych strażacy wykonali dostęp do uwięzionych kierowców, których następnie ewakuowano i przekazano zespołom PRM. Dodatkowo dokonano przepompowania olej napędowego z uszkodzonych baków samochodów. Przy pomocy sorbentu związano rozlane płyny eksploatacyjne.

Na miejsce zdarzenia przybył Komendant Powiatowy PSP w Jaworze mł. bryg. Waldemar Sarlej oraz Komendant Powiatowy Policji w Jaworze mł. insp. Andrzej Błaszczak.

Niestety w wyniku poniesionych obrażeń kierowcy zmarli.  Przyczyny tego tragicznego zdarzenia ustala jaworska Policja.

 

kpt. Łukasz Starowicz

foto: KP PSP Jawor, OSP Kaczorów

 Wypadek DK3  Wypadek DK3  Wypadek DK3
 Wypadek DK3  Wypadek DK3  

 

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.