close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

Pożar BolkówW dniu 14 lipca kilka minut przed północą Dyżurny Stanowiska Kierowania jaworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze pokoju w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym przy ul. Kolejowej w Bolkowie.

Do zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały 3 zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz zastępy ratownicze z jednostek OSP z Bolkowa oraz Starych Rochowic. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do pożaru pokoju na II piętrze budynku wielorodzinnego. Wszyscy mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem służb ratunkowych. W wyniku tego zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby. Jedna doznała poparzeń ciała, natomiast druga podtruła się dymem podczas próby ugaszenia pożaru. Pomocy medycznej udzielił poszkodowanym zespół PRM. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu napięcia elektrycznego w budynku i podaniu jednego prądu wody. Dzięki szybkiemu podjęciu działań udało się nie dopuścić do rozwoju pożaru na dalszą część budynku. Po ugaszeniu pożaru dokonano oddymienia budynku oraz sprawdzenia przy pomocy mierników wielogazowych mieszkań pod kątem występowania tlenku węgla.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległo wyposażenie pokoju. Działania zakończono o godz. 1:37.

 

kpt. Łukasz Starowicz

foto: faktyjawor.pl

 

 Pożar w Bolkowie  Pożar w Bolkowie  Pożar w Bolkowie
 Pożar w Bolkowie   

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.