close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2017_20171014_cwiczenia_014.jpgW dniu 14 października 2017 r. na terenie Kościoła Pokoju w Jaworze odbyły się ćwiczenia powiatowe „Kościół Pokoju 2017”.

Zgodnie ze scenariuszem ćwiczeń, w kościele, w chwili, gdy był on zwiedzany przez 20-osobową grupę, doszło do samobójczego zamachu terrorystycznego. Wskutek wybuchu doszło również do pożaru. Działania strażaków, którymi kierował Dowódca JRG Jawor – kpt. Marek Leśnicki, polegały na ewakuacji osób poszkodowanych i udzieleniu im kwalifikowanej pierwszej pomocy. Równocześnie prowadzono działania gaśnicze oraz zorganizowano zaopatrzenie wodne w oparciu o sieć hydrantową miejską oraz poprzez budowę punktów czerpania wody na rzece Nysa Szalona.

W ćwiczeniach uczestniczyły zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz zastępy ratownicze z niemal wszystkich jednostek OSP KSRG z terenu powiatu. Dodatkowo w ćwiczeniach uczestniczyły zastępy z jednostek OSP z powiatu złotoryjskiego włączone do Kompanii Gaśniczej „Złotoryja”.

Ćwiczenia takie mają na celu sprawdzenie założeń powiatowego planu ratowniczego, doskonalenie współdziałania dużej liczby zastępów, sprawdzenie dróg dojazdowych do obiektu oraz zaopatrzenia w wodę. Przebieg ćwiczeń obserwował Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze mł. bryg. Waldemar Sarlej. Ćwiczenia wzbudziły bardzo duże zainteresowanie mieszkańców, którzy w licznych grupach obserwowali ich przebieg.

 

kpt. Łukasz Starowicz

foto: KP PSP Jawor, dhTomasz Ślizak

 

 Kościół Pokoju 2017  Kościół Pokoju 2017  Kościół Pokoju 2017
 Kościół Pokoju 2017  Kościół Pokoju 2017  Kościół Pokoju 2017
More images...

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.