close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_20180123_a4_DSCF9970.JPGW dniu 23 stycznia kilkanaście minut po godz. 4 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodowym na 106,4 km autostrady A4.

Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz lokalnych jednostek OSP z Budziszowa Wielkiego i Wądroża Wielkiego. Na miejscu okazało się, że w zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe oraz dwa samochody ciężarowe. Na szczęście żadna z osób podróżująca pojazdami nie doznała obrażeń. W wyniku zdarzenia doszło do uszkodzenia zbiorników paliwa w pojazdach ciężarowych i wycieku oleju napędowego na jezdnię. Strażacy odłączyli źródła napięcia w pojazdach, ograniczyli rozlewisko płynów poprzez wykonanie obwałowania z sorbentu. Pod uszkodzonym zbiornikiem podstawiono tace do zebrania wyciekającego paliwa. Następnie strażacy uszczelnili uszkodzone zbiorniki i wspólnie z ratownikami ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Legnicy przepompowali paliwo do zbiornika zastępczego. Działania ratownicze na miejscu zdarzenia zakończono przed godz. 10.

 

kpt. Łukasz Starowicz

 

 Wypadek na autostradzie  Wypadek na autostradzie  Wypadek na autostradzie
 Wypadek na autostradzie  Wypadek na autostradzie  Wypadek na autostradzie
More images...

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.