close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_20180126_kaczorow_IMG_8549.JPGW dniu 26 stycznia w świetlicy wiejskiej w Kaczorowie odbyło się uroczyste przekazanie decyzji o włączeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaczorowie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości kpt. Marka Leśnickiego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu st. bryg. Markowi Kamińskiemu. Następnie Burmistrz Bolkowa p. Jarosław Wroński przywitał przybyłych gości. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili m.in.:

- st. bryg. Marek Kamiński - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu

- mł. bryg. Waldemar Sarlej – Komendant Powiatowy PSP w Jaworze

- mł. bryg. Andrzej Ciosk – Zastępca Komendanta Miejskiego w Jeleniej Górze

- kom. Arkadiusz Loranty – Komendant Komisariatu Policji w Bolkowie

- dh Grzegorz Obara Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Dolnośląskiego

- dh Jan Grygorcewicz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Jaworze

- p. Jolanta Majtczak – Przewodnicząca Rady Miejskiej

Następnie mł. bryg. Arkadiusz Delikatny odczytał decyzję Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej o włączeniu jednostki do KSRG. Decyzję z rąk st. bryg. Marka Kamińskiego otrzymał Prezes OSP Kaczorów dh Jerzy Krynicki.

Zgodnie z „Metodyką budowy planu sieci jednostek OSP przewidzianych do włączenia do KSRG”, gmina Bolków przyporządkowana została do drugiego (średniego) poziomu zabezpieczenia operacyjnego i tym samym rekomendowane było włączeniu kolejnej, co najmniej jednej jednostki OSP do KSRG. Dlatego też podjęte zostały działania związane z włączeniem OSP Kaczorów do KSRG.

Przekazanie decyzji o włączeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaczorowie do KSRG to zwieńczenie wieloletnich starań związanych m.in. z doposażeniem jednostki w wymagany sprzęt ratowniczo-gaśniczy oraz zapewnieniem odpowiedniego poziomu przeszkolenia pożarniczego jej członków. Włączenie jednostki do KSRG pozwoliło na wypełnienie luki w siatce podmiotów KSRG stanowiących zabezpieczenie operacyjne dla drogi krajowej nr 3, a także południowo zachodniego obszaru gminy Bolków i powiatu jaworskiego.

 

kpt. Łukasz Starowicz

foto: bolkow.pl

 

 OSP Kaczorów w KSRG  OSP Kaczorów w KSRG  OSP Kaczorów w KSRG
 OSP Kaczorów w KSRG  OSP Kaczorów w KSRG  OSP Kaczorów w KSRG
More images...

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.