close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_20180130_wojtek_IMG_20180130_080409.jpgW dniu 29 stycznia ostatnią służbę w podziale bojowym Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Jaworze pełnił dowódca zmiany I st. asp. Wojciech Bodnar, który z końcem stycznia przechodzi na zaopatrzenie emerytalne.

W ostatnim „zdaniu” służby Wojtkowi towarzyszyli koleżanki i koledzy z jaworskiej komendy na czele z Komendantem Powiatowym PSP w Jaworze mł. bryg. Waldemarem Sarlejem wraz z Zastępcą Komendanta Powiatowego mł. bryg. Arkadiuszem Delikatnym, a także ratownicy medyczni z Pogotowia Ratunkowego w Jaworze na czele z Kierownik p. Anną Tołyż.

Bycie strażakiem było Wojtkowi pisane od najmłodszych lat bo już jako 10-letni chłopiec uratował z pożaru kilkumiesięczne niemowlę.

St. asp. Wojciech Bodnar strażacką służbę rozpoczął w roku 1998. Od początku swojej kariery związany z pierwszą zmianą służbową na której przechodził przez kolejne szczeble kariery. Od 2012 roku pełnił funkcję dowódcy zmiany.

W czasie swojej 20 letniej służby został odznaczony m.in.:

- Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”

- Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”

 

 kpt. Łukasz Starowicz

 

 Wojtek emerytem  Wojtek emerytem  Wojtek emerytem
 Wojtek emerytem  Wojtek emerytem  Wojtek emerytem
More images...

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.